Kamala Harris győzelméért imádkozik egy egész falu Indiában
Washingtontól 13 ezer kilométerre fekszik a település, de az ott élők a szívükön viselik a demokrata jelölt győzelmét. Nem véletlenül.
Washingtontól 13 ezer kilométerre fekszik a település, de az ott élők a szívükön viselik a demokrata jelölt győzelmét. Nem véletlenül.
Mérsékletre és higgadtságra inti az amerikaiakat a Washington Post vezércikke. A Financial Times a két elnökjelölt világpolitikai víziói közti különbségeket elemzi. Akárki is nyer ma Amerikában, Vlagyimir Putyin utána is tényező marad, írja a Times. A Guardian szerint a Nyugat adjon szabad kezet Volodimir Zelenszkijnek, miután Észak-Korea is beszállt az ukrajnai háborúban. A moldovai választást tárgyalja a Bloomberg és a Süddeutsche Zeitung. A Der Standard Herbert császárnak nevezi Herbert Kicklt.
Robert F. Kennedy Jr-nak nem csak az oltásokkal, de a vízzel is baja van.
Európa vezetői távolságtartással viselkednek az amerikai elnökválasztással kapcsolatban, még ha sejthető is, melyik jelöltet kedvelik jobban. És van a Fidesz.
Az amerikai választási eredmények pontos előrejelzője Nate Silver, ám az ő algoritmusa sem bírt Donald Trump kiszámíthatatlanságával.
Sosem lett jó vége annak, amikor a hagyományos jobboldaliak azt hitték, hogy megvehetik a szélsőségesen jobbos demagógokat, írja Hans Rauscher, az osztrák lap elemzője.
A demokrata elnökjelölt a muszlim választók felé tett gesztust röviddel a választások előtt.
Egy nappal az amerikai elnökválasztás előtt természetesen ez az esemény áll a nemzetközi sajtó fókuszában. Ezzel foglalkozik a Bloomberg mellett a többi közt a Die Welt, a Washington Post és a Spiegel is. Utóbbinak az a Richard Haas nyilatkozott, aki Jimmy Carter, Ronald Reagan, valamint a két Bush mellett is dolgozott tanácsadóként. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Az amerikai választásoknál nincs bonyolultabb, hosszabb és költségesebb, pedig lényegében csak két párt versenyez egymással. A Fehér Házba nem feltétlenül az költözik be, aki a legtöbb szavazatot gyűjti. A képviselő- és szenátorjelölteket nem a pártjuk választja ki, előválasztáson kell kiharcolni a lehetőséget. A kampányokba ölhető pénz előtt nincs korlát. Szavazni nemcsak a kijelölt napon lehet, hanem hetekkel előtte is. És ahhoz, hogy valaki elnök legyen, nem egy választást kell nyerni, hanem 51 kisebbet. Magyarázatok és érdekességek.
Féktelen világmegváltó vágyát mostanában éppen Donald Trump támogatójaként és kampánybeli avatárjaként éli ki Elon Musk, aki a republikánus jelölt győzelme esetén kormánymegbízottként szívesen regulázná meg azokat az ügynökségeket, amelyek a cégeit felügyelik.
Sajátosan reagálta le a helyzetet a republikánus elnökjelölt.
Az őt parodizáló színésszel beszélgetett.
Tényleg megbolondult Trump? Megéri lator államnak tartani Kínát? Mik a tanulságai Orbán bécsi látogatásának? Válogatás a világlapok cikkeiből.
Az orosz nemzetbiztonsági tanács elnökhelyettese úgy véli, ha Harris nyer, akkor az Obama család fog helyette irányítani.
Az amerikai konzervatívok egymásnak adják a kilincset Magyarországon, de vajon tényleg olyan fontos a magyar miniszterelnök szerepe? Erről ír elemzésében az amerikai hírügynökség.
Már másodszor áll közel ahhoz az Egyesült Államok, hogy női elnöke legyen, de nagyon sok esetben még ma is a férjek, férfi hozzátartozók döntik el, kire szavaznak a család szavazóképes tagjai – így az anyák, nővérek, női utódok és feleségek is. Parászka Boróka cikke.
Washington államban elővigyázatosságból döntöttek úgy, hogy készenlétbe állítják a katonákat, miután korábban több szavazóurna-gyújtogatás is történt.
Az Orbán-kormány hazai és nemzetközi pozícióját is nagyban befolyásolja az amerikai elnökválasztás kimenetele: nem biztos, hogy Trump elnöksége békét, biztonságot és fejlődést biztosítana Magyarország számára.